Elektrėnų sav.
STEIGĖJAS
PARTNERIAI
Kalendorius
2023 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Apklausos

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

View Results

Kraunama ... Kraunama ...

Projekto ,,Užauginęs lysvėj žolynėlių gersiu kvapnią arbatėlę“ tikslas ugdyti sveikos gyvensenos nuostatas auginant lysvėse vaistažoles, taip išsaugant ir stiprinant vaikų sveikatą.

Šio projekto paskirtis mokyti vaikus sveikos gyvensenos, supažindinant juos su vaistažoliniais augalais, skatinant dažniau gerti vandenį, ugdyti meilę darbui, prižiūrint augalus pakeltose lysvėse.

Per visą projekto vykdymo laikotarpį buvo sukurta Pylimų lopšelio – darželio edukacinė erdvė „Užauginęs lysvėj žolynėlių gersiu kvapnią arbatėlę“. Darželio kieme buvo įrengtos pakeltos  lysvės, darželio pastate pastatyti vandens aparatai. Su vaikais į pakeltas lysves sėjome vaistinius ir prieskoninius augalus. Laistėme, prižiūrėjome ir stebėjome augalų dygimą ir augimą. Matavome, kiek paauga per savaitę. Taip pat vaikai augalus tyrinėjo įvairiais pojūčiais: uostė, lietė, ragavo. Aiškinomės vaistinių augalų savybes, skynėm ir džiovinom arbatoms. Išdžiovintus augalus vaikai čiupinėjo, uostė, o tada virėm iš jų arbatas ir skanavom. Kiekvienos savaitės rytmetį virėm, ragavom, uostėm ir rinkom kvapniausią ir skaniausią arbatą. Šį projektą įgyvendino mokytoja O. Nenartavičienė su kolegėmis ir ugdytiniais.

Ši edukacinė erdvė ir veikla labai patiko vaikams, taigi ir toliau tęsime projektines veiklas plečiant erdvių kūrimą ir stiprinant sveikos gyvensenos įgūdžius. Vykdomos projekto veiklos ir įsigytos priemonės vaikams buvo naudingos ir labai patiko, todėl šiuos projektus tęsime ir ateinančiais metais.